Results for: Mt Misery BYOM 2021
Results on White
Place | Name | Time |
---|---|---|
1 | Theresa Green - 1 | 9m:43s |
2 | Isla Finlayson-Johnecheck | 12m:43s |
3 | Paolo Caggioni - 2 | 20m:17s |
4 | Sari Kerr | 22m:14s |
5 | Antonio Morabito - 1 | 30m:22s |
6 | Arthur Waller + Grammie & Grampa | 31m:41s |
7 | Janet Riley - 1 | 39m:50s |
8 | Olive and Cyrus | 46m:45s |
9 | Terry Myers Coney | DNF |
Results on Yellow
Place | Name | Time |
---|---|---|
1 | Theresa Green - 1 | 19m:15s |
2 | Sierra and Lily Springer | 24m:48s |
3 | barthur - 1 | 25m:51s |
4 | Isla Finlayson-Johnecheck | 28m:45s |
5 | Marsha Westerberg | 37m:00s |
6 | Antonio Morabito - Antonio Morabito | 43m:30s |
7 | Claire, Bill & Oliver - 1 | 51m:53s |
8 | Greg Lewis - 3 | 54m:17s |
Results on Orange
Place | Name | Time |
---|---|---|
1 | Gerben, Peggy, Nick | 34m:07s |
2 | Richard Powers | 36m:38s |
3 | Aims Coney (correct time) | 39m:13s |
4 | Kurt Severance | 41m:20s |
5 | Channon Ames | 44m:44s |
6 | Steve Feldman | 45m:16s |
7 | Jackson Severance | 46m:18s |
8 | Jakob - 0 | 46m:35s |
9 | David Webster | 46m:54s |
10 | Theresa Green - 1 | 47m:47s |
11 | Justin Wiley | 49m:57s |
12 | Antonio Morabito IV - 1 | 50m:55s |
13 | Steve Fiedler | 57m:59s |
14 | Liz Record | 1h:01m:00s |
15 | Andy Baumel | 1h:01m:32s |
16 | Tamara Brenner | 1h:03m:40s |
17 | Terry Myers Coney | 1h:05m:58s |
18 | Dan Kahn - 1 | 1h:10m:56s |
19 | Elizabeth Buttermore - 3 | 1h:13m:23s |
20 | Patricia DiNeno | 1h:16m:15s |
21 | Marsha Westerberg | 1h:23m:00s |
22 | Paolo Caggioni | 1h:23m:34s |
23 | John Mitchell | 1h:24m:48s |
24 | Jonathan Housum - 1 | 1h:25m:54s |
25 | Kathy L. Kelley | 1h:32m:25s |
26 | Amy Davidson | 1h:38m:38s |
27 | Leslie Turek | 1h:39m:32s |
28 | Janene Davis | 1h:50m:00s |
29 | Will Spurgeon - 1 | DNF |
Results on Brown1
Place | Name | Time |
---|---|---|
1 | Ian Finlayson | 34m:23s |
2 | Magnus Bjorkman | 38m:29s |
3 | Victoria Campbell | 40m:24s |
4 | Mori Finlayson | 40m:40s |
5 | Gerben Scherpbier | 46m:15s |
6 | Jim Burnham | 48m:16s |
7 | Aims Coney | 53m:42s |
8 | Erik Tamre | 56m:27s |
9 | Mike springer | 57m:53s |
10 | Kurt Severance | 58m:00s |
11 | Samuel Greene | 1h:01m:06s |
12 | Drew Clarke | 1h:01m:49s |
13 | Nick & Peggy | 1h:02m:27s |
14 | Richard Powers | 1h:06m:40s |
15 | Brett Anderson | 1h:07m:45s |
16 | Nancy Duprey | 1h:08m:30s |
17 | Andy McIlvaine | 1h:14m:16s |
18 | Jim Paschetto | 1h:14m:32s |
19 | William Davidson | 1h:18m:27s |
20 | Krishan Dhanda | 1h:18m:40s |
21 | Dorina Nimigean | 1h:19m:00s |
22 | Chris Noon | 1h:21m:47s |
23 | Jim Crawford | 1h:24m:46s |
24 | Justin Wiley - 0 | 1h:26m:58s |
25 | Jakob | 1h:34m:56s |
26 | Bill Binette | 1h:35m:00s |
27 | Terrence Costello | 1h:35m:55s |
28 | Michael Dwyer | 1h:42m:42s |
29 | Barbara Anderson | 1h:45m:54s |
30 | Peter Amram | 1h:48m:20s |
31 | David Webster | 2h:09m:33s |
32 | Richard Shapiro | 2h:16m:59s |
33 | Jeanne Hummel | 2h:17m:43s |
34 | Mark hummel | 2h:17m:49s |
35 | Patricia DiNeno, Gordon Hay, Kelley Keefe - 2 | 2h:40m:36s |
36 | Kristin Hall | No time |
37 | Garrett Dash Nelson | DNF |
38 | Ellie Lin | DNF |
39 | Anita Redus | DNF |
40 | Brett Anderson | DNF |
41 | Pelle Wahlstrom | DNF |
Results on Brown2
Place | Name | Time |
---|---|---|
1 | Kristin Hall | 35m:37s |
2 | Mike springer | 36m:58s |
3 | Victoria Campbell | 37m:06s |
4 | Jim Burnham | 37m:36s |
5 | Magnus Bjorkman | 38m:36s |
6 | Erik Tamre | 41m:44s |
7 | Mike Cooper | 50m:29s |
8 | Jim Paschetto | 55m:09s |
9 | David B Wheeler | 57m:04s |
10 | Sam Levitin | 57m:16s |
11 | Aims Coney | 1h:02m:33s |
12 | Michael Dwyer | 1h:03m:24s |
13 | Justin Wiley | 1h:03m:55s |
14 | Alexandra A Makarova | 1h:05m:36s |
15 | Bill Binette | 1h:22m:00s |
16 | David Webster | 1h:25m:25s |
17 | Steve Feldman | 2h:02m:36s |
18 | Janene davis | DNF |
19 | Janene davis | DNF |